Košík

Kabelové adaptéry

Kabely a adaptéry jsou příslušenství, které umožňuje propojení různých typů zařízení. V této souvislosti je lze rozdělit do dvou kategorií: adaptéry se stejnými koncovkami pro připojení několika kompatibilních zařízení a adaptéry s různými koncovkami pro připojení zdánlivě nekompatibilních zařízení.

Adaptéry USB patří mezi nejpraktičtější příslušenství, které umožňuje připojit nebo nabíjet několik zařízení s různými zásuvkami pomocí jediného kabelu. V dnešní době má prakticky každý telefon konektor microUSB, který umožňuje nabíjení i připojení. Pokud máte větší počet zařízení, je velmi užitečným řešením funkce adaptér HUBkterý má několik zásuvek.

Adaptéry USB a další

Adaptéry umožňují například připojit o něco starší zařízení k novějšímu přijímači a naopak. Příkladem může být adaptér HDMI na DVI. Nejoblíbenější jsou však kabely USB, které se používají pro počítače, notebooky a mobilní zařízení. Kabely SATA a IDE/ATA se používají k připojení komponent uvnitř počítače. Síťové, ethernetové a telefonní kabely jsou naopak samostatným typem. Adaptéry jsou užitečné i pro napájecí zdroje, protože v různých částech světa se současný standard napětí zásadně liší.

Adaptéry HDMI a adaptéry HUB

Pomocí stejného konektoru můžete k televizoru připojit telefon nebo notebook. Jednoduše použijte HDMI na micro USB nebo v případě novějších televizorů kabelem USB typu C. Stačí připojit obě zařízení, změnit zdroj signálu na přijímači na konkrétní port HDMI a povolit sdílení videa na notebooku.

e-baseus.cz Reviews with ekomi.cz pixel