Košík

Telefonní kabely, kabely HDMI

Jsou nezbytnou součástí každé sestavy stolního počítače i zařízení, které potřebuje síťové připojení. Kromě toho jsou nepostradatelné také pro nabíjení telefonu, připojení ke stabilnímu připojení k internetu a také pro připojení cílového zařízení k obrazovce například pomocí kabelu HDMI. V současné době se technologie na trhu snaží nahradit standardní kabely připojením Bluetooth. Vzdálená řešení jsou však stále poměrně drahá, a proto si nenacházejí široké publikum. Na druhou stranu jsou kabely levným a stále velmi oblíbeným řešením.

Telefonní kabely

Donedávna byly telefonní kabely spojovány pouze s oblíbeným USB a přenosem dat. Naproti tomu nabíječky telefonů měly integrované kabely a byly trvale připojeny k telefonu. Většina výrobců dnes nabízí nabíječky s odpojitelným kabelem USB. Jedná se o velmi pohodlné řešení, protože pomocí něj lze připojit jakékoli mobilní zařízení například k počítači. Telefonní kabel lze použít k nabíjení chytrých telefonů, tabletů a nově i notebooků. Kabel USB typu CStandardem je také možnost rychlého nabíjení. Standardem je také možnost rychlého nabíjení, která umožňuje dobíjet baterii mnohem rychleji než starší telefonní kabel.

Kabel HDMI

V některých případech umožňuje přenos zvuku a obrazu kabel USB typu C, ale právě kabel HDMI je v současné době standardem pro verzi 2.0. Jedná se o nejběžnější řešení pro většinu televizorů a také monitorů, které nepodporují standard Displayport.

e-baseus.cz Reviews with ekomi.cz pixel